موفقیت در بازار طلا

موفقیت در بازار طلا

موفقیت در بازار طلا مانند سایز بازارها منوط به انجام قواعد و اصولی است که موجب افزایش درآمد و رونق کسب و کار شما خواهد شد. در این مطلب، آکادمی کانسپت شما را با مهم ترین قوانین در این صنعت و دنیای فروش آشنا می کند تا بتوانید با انجام دادن آن ها به موفقیت در بازار طلا دست پیدا کنید. همچنین در آموزشگاه طراحی طلا و جواهر آکادمی نیز به طور مفصل به این مسائل پرداخته می شود.

بدست آوردن موفقیت در بازار طلا

بسیاری از افراد به موفقیت در بازار طلا دست پیدا نمی کنند زیرا تصور می کنند که فقط طراحی جواهرات و ساخت طلاست که می تواند آن ها را به موفقیت برساند. در صورتی که اگر شما قصد دارید به طور مستقل کار کنید و از طراحی تا ساخت و فروش طلا را عهده دار شوید باید راز و رمز های زیادی را بدانید و آموزش طراحی طلا و جواهر را به طور کامل دیده باشید تا منجر به موفقیت در بازار طلا شود. در ادامه شما را با برخی از این رازها آشنا خواهیم کرد که کمتر کسی از آن ها با خبر است.

ابتدا در ذهن خود بفروشید !

یک قاعده طلایی در دنیای فروش و بازاریابی وجود دارد که کمتر کسی به آن توجه می کند اما بازاریابان حرفه ای دنیا به خوبی از آن مطلع هستند و در کار خود از آن استفاده می کنند. قاعده ای وجود دارد که می گوید ابتدا باید فروش در ذهن شما اتفاق بیفتد. هنگامی که شما قصد دارید طرح ها و ایده های خود را بفروشید ابتدا باید به طور ذهنی آن را فروش رفته بدانید. باید در ذهن خود مشتری را به نحوی ترسیم و تصور کنید که او واقعا به کالای شما نیاز دارد و واقعا محو تماشای طرح و نوع ساخت شما می شود.

هنگامی که فرآیند فروش در ذهن شما شکل گرفت به طور ناخودآگاه چهارچوب ذهنی شما به سمت تفکر دوستان , مهربانانه و چهره ای متبسم خواهد رفت که منجر به ایجاد حس اعتماد به نفس, خود اتکایی و بدون تشویش خواهد شد. بسیاری از فروش های ناموفق به دلیل عدم طرز فکر صحیح رخ می دهند.

مشتری ابتدا شما را می خرد و بعد محصولتان را ! 

حتما این جمله را زیاد شنیده اید که مشتری ابتدا شما را می خرد و سپس محصولتان را ! این جمله واقعیت دارد زیرا اگر در خرید های خود دقت کنید نیز متوجه می شوید که خودتان نیز بر طق همین روال خرید های خود را انجام می دهید. به احتمال زیاد برای شما پیش آمده که یک فروشنده یا بازاریاب به سراغ شما آمده و از طرز رفتار و منش او خوشتان آمده و در نهایت محصول او را خریداری کرده اید.

یک قاعده در دنیای بازاریابی و فروش وجود دارد و آن هم این است که اگر توانستید در ۶ ثانیه اول نظر مشتری را به خود جلب کنید احتمال فروش تا ۷۰ درصد افزایش پیدا می کند. موفقیت در بازار طلا که بخش عمده ای از آن بر اساس فروش محصولات بنا شده است نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر شما به عنوان یک فروشنده و طراح جواهر ظاهر و رفتاری دلپسند و مشتری پسند داشته باشید قطعا در فروش محصولاتتان موفق ظاهر خواهید شد. برای اینکه بتوانید چنین باشید باید از خود یک پرسش مهم کنید و آن هم این است که چرا مشتری باید از شما بخرد ؟ محصولات شما دارای چه ویژگی هایی است که موجب می شود تا مشتری به آن نیاز پیدا کند ؟ تمام این پرسش ها و جواب دادن به آن ها موجب می شود تا به موفقیت در بازار طلا دست پیدا کنید.

موفقیت در بازار طلابه سلایق مشتری احترام بگذاید ! 

واقعیت این است که سلیقه افراد در طول زمان تغییر می کند. به هیچ وجه نمی توان سلیقه افراد در بکارگیری جواهرات را در ۵۰ سال پیش با امروز مقایسه کرد.  امروزه طرح های نوین و مدرن وارد بازار شده و بسیاری از افراد مخصوصا جوان ها تمایل به استفاده از این طرح ها را دارند. اگر می خواهید به موفقیت در بازار طلا دست یابید باید خود را به روز و مدرن نگه دارید. البته هنوز هم افرادی وجود دارند که تمایل به استفاده از جواهرات کلاسیک را دارند. برندهای مختلفی در سطح جهان در حال فعالیت و طراحی جواهر هستند که طرح های مختفی از جمله کلاسیک و قدیمی را تولید می کنند.

روند فروش های قبلی را بررسی کنید ! 

اگر در گذشته محصول یا طرحی را فروخته اید خوب به آن فکر کنید. چگونه فروش را انجام دادید ؟ مکالمه را چگونه آغاز کردید ؟ طبق تحقیقاتی که انجام شده ثابت شده است که معمولا افراد از دوستان خرید می کنند نه از غریبه ها. مگر اینکه غریبه ها حرفه ای باشند و بتوانند به خوبی نظر آن ها را به خود جلب کنند. اگر تمایل دارید در یک جلسه فروش حضور داشته باشید بهتر است که گفتگوی خود را دوستانه و در ابتدا غیر رسمی شروع کنید. شروع دوستانه و غیر رسمی می تواند مقاومت های ذهنی مشتری را در برابر عوامل ناشناخته بشکند و شانس شما را در فروش محصول افزایش دهد. این ها رازهایی هستند که می توانند منجر به موفقیت در بازار طلا شوند !

موفقیت در بازار طلادلیل خرید مشتری را پیدا کنید ! 

پیدا کردن دلیل خرید مشتری می تواند میزان فروش شما را به میزان بسیار زیادی افزایش دهد. زیرا مشتری بر اساس نیازهای خود اقدام به خرید می کند. اگر بتوانید محصول را بر طبق نیازهای او بسازید و طرح هایی را بر روی جواهر پیاده سازی کنید که نیازهای او را به شیک بودن و آراسته بودن تامین کند مطمئنا موفق به فروش خواهید شد.

اغلب مشتریان احساسی خرید می کنند نه منطقی. به این معنی که برای احساسات خود به دنبال یک دلیل منطقی می گردند. پس می توانید محصول را طوری نشان دهید که احساسات او را برای خرید برانگیخته کنید.

هوشمندانه گفتگو کنید ! 

بخش اعظمی از گفتگو به پرسش های شما از مشتری منتهی می شود. پرسش هایی را از مشتری کنید که می دانید پاسخ هایی بر طبق میل شما و بر اساس فروش محصول خواهد داد. به طور مثال شما قصد دارید یکی از جواهرات را که طرحی مدرن دارد را به فروش برسانید و در حال حاضر در جلسه فروش این محصول نشسته اید و در حال مذاکره هستید. یکی از پرسش های بسیار مهم که می توانید از مشتری بپرسید که در راستای فروش محصول تان باشید این است که : از نظر شما چه فاکتوری در ظاهرتان می تواند شما را یک فرد مدرن و امروزی نشان دهد ؟ قطعا مهم ترین پاسخ او این خواهد بود که استفاده از لباس ها و جواهرات مدرن و امروزی !

این پاسخ بسیار مهم است و نباید به سادگی از کنار آن عبور کنید و باید به بهترین نحو بر روی آن مانور دهید. بسیاری از افراد که به عنوان فروشنده و بازاریاب مشغول فعالیت هستند از کنار این موارد به راحتی عبور می کنند.

مشتری می دانند که چه می خواهد اما وظیفه شما این است که این نیاز را به خرید محصول تبدیل کنید. رازهایی که می تواند منجر به موفقیت در بازار طلا شود این است که به خوبی آن ها را بشناسید و در فرآیند فروش از آن ها استفاده کنید تا بتوانید به موفقیت های چشم گیری برسید.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Buttonمشاوره رایگان 09304160209
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x