ضدعفونی کردن طلا

ضدعفونی کردن طلا 

ضدعفونی کردن طلا نیاز به داشتن اطلاعات دارد. زیرا اگر هیچ گونه اطلاعاتی در این خصوص نداشته باشید قطعا طلا و جواهرات شما در حین تمیز و ضدعفونی کردن دچار آسیب های فراوانی از جمله از بین رفتن براقیت و جلا خواهد شد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مطلب شما را با روش های ضدعفونی کردن طلا در خانه آشنا کنیم.با ما همراه باشید.

ضدعفونی کردن طلا

آموزش طراحی طلا و جواهر را با ما بیاموزید ، برای اطلاع از دوره های ما در آموزشگاه طراحی طلا و جواهر در  آکادمی کانسپت با ما تماس بگیرید

 روش ضدعفونی کردن طلا

روش های ضدعفونی کردن طلا چیست ؟ وقتی که از طلا جواهرات به مقطع طولانی به استفاده  می‌کنید احتمال دارد که آلوده شود و نیاز به نظافت کردن و ضدعفونی کردن داشته باشد . به طور کلی برای تمیز کردن طلا می‌توانید از روش هایی که در این مطلب بازگویی می شود بهره بگیرید . بایستی بدانید که نظافت کردن و ضد عفونی کردن در هنگام ساخت و طراحی جواهرات سبب براقیت و درخشندگی آن هم می شود .

برای  ضدعفونی کردن انواع جواهرات و برق انداختن طلا میتوانید جوش شیرین را با آب ادغام نمایید و ترکیب این دو محلول خمیری را به شما می‌دهد که می‌توانید با مالیدن خمیر بر روی طلا جواهرات ان را پاک نمایید . روش بعدی این است که میتوانید آن را درون محلول آب و ریکا و یا این که آب و پودر لباسشویی و سفید کننده قرار دهید و آن را داخل آب جوش بگذارید . پس از مدتی طلا جواهرات را از آب در بیاورید و آن را کم آب نمایید . می ‌توانید برای کم آب کردن آن از سشوار بهره بگیرید . این روش برای جواهرات و آن هایی که سنگ دارند سفارش نمیشود .

چه وقتی گوشواره نیاز به ضدعفونی کردن دارد؟

بدانید که ضدعفونی کردن‌ طلا و گوشواره عمل مهمی است و می بایست به آن دقت کرد . گوشواره را نیز می‌توان هنگامی که در گوش است ضد عفونی کرد و نیز می توان آن را از گوش درآورد و سپس این فعالیت را انجام داد. هنگامی که گوش خویش را برای استفاده از گوشواره سوراخ می کنید می بایست یک ماه تا یک ماه ونیم گوشواره در گوش شما بماند تا شکاف بسته نشود و از این رو بایستی پروسه بهداشتی و حفظ از گوشواره طلا جواهرات را حتما رعایت فرمایید . در حالتی‌که برای تان دشواراست که گوشواره را در بیاورید و آن را پاک نمائید می‌توانید در حالی که گوشواره در گوش شما است این عمل را انجام دهید .

برای این عمل بایستی ابتدا دستان خویش را با آب و صابون پاک بشورید . بعد از آن پنبه را به الکل آغشته کنید و با آن لاله ی گوش خویش را پاک نمائید . در شرایطی که پنبه در اختیارتان نیست می ‌توانید از پدهای منحصر به فرد تزریقات که در داروخانه ها موجود هست به کارگیری نمائید . با پنبه آغشته به الکل کل گوشواره را تمیز و پاکسازی نمائید و حتما توجه و دقت داشته باشید که هیچ جای گوشواره بدون الکل باقی نماند . شما برای حفظ سلامت خودتان می بایست این عمل را روزی یک دفعه انجام بدهید . هنگامی که گوشواره را از گوش درمی آورید و میخواهید آن را ضدعفونی فرمائید بایستی روند پایین را انجام دهید .

محافظت از طلا جواهرات

در هنگام شروع فعالیت های روزانه بایستی به مدت زمان ۲۰ ثانیه دستان خویش را با آب و صابون بشورید و آن را به درستی آبکشی کنید . گوشواره را در پیاله شیشه‌ای و یا این که پلاستیکی قرار دهید . وقتی که گوشواره ها را در پیاله قرار دادید می بایست اب اکسیژنه در کاسه بریزید و بگذارید گوشواره به بازه زمانی ۲۰ دقیقه در این محل بماند . در شرایطی که حس می‌کنید که گوشواره خیلی آلوده است میتوانید از نیمه شب تا اوایل صبح در اب اکسیژنه بگذارید . پس از این که ۲۰ دقیقه به آخر رسید یکدست منزه و یا این که برس مسواک را بر روی گوشواره بمالید .

هنگامی که گوشواره را با پارچه یا این که مسواک منزه نمودید آن را با آب ولرم آبکشی نمائید و بعد از آن با یک دست کم آب نمایید . میتوانید ان را در هوای آزاد قرار دهید تا خودش کم آب شود . بایستی طولانی تر کرد که طلا جواهرات را می توان با ریکا , آمونیاک , آبجوش و خمیردندان هم پاک و ضدعفونی نمود . روش اولیه پاک کردن طلا و جواهرات با ریکا است . تعدادی قطره ریکا را در درون ظرفی که مملو‌از آب است بریزید . استعمال از آب شهری به میزان زیاد قابل قبولی برای نظافت کردن طلا جواهرات می‌باشد.

 

جواهرات سنگی

در شرایطی که طلا جواهرات شما دارنده سنگ های خیلی قیمتی مثل عقیق است , خوبتر است که از آب داغ یا این که آب گرم به کار گیری نکنید . چون سبب می شود که سنگ های قیمتی ترک بخورد و یا این که بشکند . طلا و جواهرات را به مقطع ۱۵ دقیقه در محلول ریکا و آب قرار دهید و بگذارید به خوبی با آب و مایع ادغام شود و آن‌گاه میتوانید با یک مسواک قابل انعطاف بر روی طلا و جواهرات بکشید تا تمام کثیفی را از روی طلا جواهرات پاک شود . سفارش می‌کنیم که از برس های قابل انعطاف برای پاک کردن طلا جواهرات استعمال فرمایید زیرا برس های چغل ممکن است به طلای شما جراحت بزند . در‌این سطح میتوانید طلای خویش را با آب ولرم بشویید و بعد آن را با حوله ی پاک کم آب فرمایید .

روش دیگر برای ضدعفونی کردن طلا و جواهرات به کار گیری از آمونیاک است . این نکته را بدانید که آمونیاک محلولی قوی محسوب می شود و به کارگیری بیشتراز حد از آن می ‌تواند طلای شما‌را خدشه دار نماید . پس به میزان زیاد از این روش برای نظافت کردن طلا و جواهرات به کار گیری نکنید . طلاهایی که دارنده مروارید یا این که پلاتین میباشند نباید با آمونیاک پاک شوند .

داخل ظرفی شش واحد اندازه گیری آب و یک واحد اندازه گیری آمونیاک بریزید و طلا و جواهرات را در آن قرار بدهید . حتما دقت و توجه فرمایید که تنها می بایست ۶۰ ثانیه یا این که کمتر طلا جواهرات را در ‌این محلول بگذارید . به دلیل آنکه بیشتر ماندن طلا و جواهرات منجر از در میان رفتن فلزات طلا جواهرات می شود . بعد از این مرحله باید طلا جواهرات را با دقت کافی آبکشی فرمایید تا همگی محلول آمونیاک از روی طلا و جواهرات شسته و منزه گردد . بعد با یک حوله ی کم آب و مرطوب طلا و جواهرات را کم آب فرمائید.

جواهراتی که سنگ هایی به آنان چسبیده اند نباید تر شوند . ریکا می‌تواند چسب نگین ها را شل نماید بدین ترتیب برای نظافت کردن چنین طلاهایی بایستی حوله ای را به ریکا آغشته نمائید و آن‌گاه آن را بر روی طلا جواهرات بمالید , پس از این تراز با یک حوله ی تر , مایع را از روی طلا جواهرات تمیز فرمایید .

 

ضدعفونی کردن طلا

استفاده از آب جوش

خوب تر است که‌این طلاها را کنار بگذارید تا به صورت ارگانیک کم آب شود . روش بعدی برای نظافت کردن طلا و جواهرات , روش اب جوش است . این روش تنها برای طلا و جواهرات و جواهراتی متناسب است که در آنان سنگ های محکم همانند الماس به فعالیت برده شود و نباید طلاهایی که سنگ‌های قیمتی نظیر عقیق دارا‌ هستند را با این روش پاک کرد چون آب جوش و آب داغ قادر است سنگ های قیمتی را بشکند و خرد نماید .

باطن پیاله آب جوش بریزید و جواهرات خویش را با مسافت در آب جوش قرار دهید تاوقتی‌که آب سرد شود اذن دهید جواهر خویش در آب بماند و بعد پس از این که از آب آن‌ها را خارج آوردید با یک حوله ان را کم آب فرمایید . در آخر آب تیره‌ای که در داخل کاسه بازدید میکنید نشان دهنده ی کثیفی جواهر می‌باشد و هر چه اب تیره خیس باشد به‌این مضمون‌ است که طلای شما خوبتر منزه شده‌است .

در غایت روشی که برای پاک کردن و ضدعفونی کردن طلا و جواهرات از آن به کار گیری می شود و میتواند به شما در مواردی که به مواد دیگر دسترسی ندارید یاری دهد ضدعفونی کردن با مسواک است . هنگامی که در سفر میباشید که طلای شما نیاز به ضدعفونی کردن و منزه شدن دارااست , می ‌توانید از یک مسواک و خمیردندان کمک بگیرید .

استفاده از خمیر دندان برای ضدعفونی کردن طلا

روش دیگری که برای ضدعفونی کردن طلا در خانه وجود دارد استفاده از خمیردندان است. بدین منظور خمیر دندان را با آب قاطی فرمایید و ماده خمیری که به دست میاید را بر روی طلای خویش بمالید , بایستی با استعمال از یک مسواک قابل انعطاف طلای خویش را پاکسازی فرمایید ولی در حالتی که دسترسی به مسواک قابل انعطاف برای شما نیست می‌توانید از دست تان بهره بگیرید . پس از این‌که ماده خمیری را بر روی طلا جواهرات مالیدید آن را آبکشی نمایید و بعد از آن با حوله آن را کم آب نمایید.

می‌توانید الکل و آب را با نیز ترکیب فرمایید و آن را بر روی حرارت بگذارید تا به دمای ۹۰ مرتبه رسد و آنگاه طلا خویش را باطن این محلول بریزید و آن را رها فرمایید . شما میتوانید از آب لیمو و ریکا نیز برای پاک کردن و ضد عفونی کردن طلا جواهرات به کارگیری فرمایید . درین روش به جای به کارگیری از گرما و آب جوش آب لیمو را با ریکا قاطی می‌کنید و برای چند ثانیه و تعدادی دقیقه طلای خویش را در داخل محلول میگذارید و آن‌گاه آن را آبکشی میکنید .

می‌توانید سوای نیاز به حرارت و گرما از محلول آب و ریکا و نوشابه گازدار هم به کار گیری نمایید و طلای خویش را ضد عفونی فرمایید . طلا و جواهرات را در‌این محلول بگذارید و پس از یک‌سری دقیقه آن را از محلول در بیاورید و آبکشی نمایید و بعد از آن با حوله ی منزه آن را کم آب فرمائید . امید واریم این روش ها بتواند به شما در پاک کردن طلا یاری دهد .

 

چرا بایستی گوشواره های طلا و جواهرات را ضدعفونی کنیم؟

واقعیت این است که بدن انسان ها به صورت ارگانیک مدام بازدارنده و سدی در قبال گونه های متفاوت باکتری و بیماری‌ها ایجاد می کند و به‌این وسیله قادر است از ورود آن‌ها به تن پیشگیری کند . البته هنگامی بخش فرنگی مبتلا زخم میگردد یا این که برای مثال برای پرت کردن گوشواره , شکاف می‌گردد , باکتری‌ها می توانند به راحتی در آن قسمت تجمع نمایند و عفونت تولید نمایند ; مگر این که آن را پاک و استرلیزه نگه دارید .

هنگامی گوش را سوراخ میکنند در صورتی در گیر عفونت شود , درد متعددی را می بایست تحمل فرمائید و برخی ممکن است خطرناک نیز باشد . از این جهت , ضدعفونی کردن محل پیرسینگ مضاعف لازم و دارای اهمیت است . ولی در صورتی‌که این عوارض برایتان قانع کننده نیست , در پایین انواع دلایل دیگری برایتان توضیح خوا‌هیم داد که ضرورت ضدعفونی کردن پیرسینگ و گوشواره طلا و جواهرات را اثبات مینمایند :

زیبایی

گوشواره طلا و جواهرات با گذشت زمان درخشش و جلوه‌ی خود را از دست می‌دهد . به‌این خاطر که آلودگی‌ها , چربی‌ها و روغن‌ها روی سطح آن انباشت می‌شوند . پاک و ضدعفونی کردن آن کمک می نماید تا همه‌ی این کثیفی‌ها پاک بشود و گوشواره طلا شما مانند روز اول بدرخشد .

تداوم و طول عمرگوشواره

روغن‌های طبیعی و محصولات آرایشی می‌توانند به بدنه‌ی طلا آسیب وارد کنند و از عمر موثر آن بکاهند . اما با پاک کردن و ضدعفونی کردن گوشواره طلا و جواهرات به صورت مرتب می‌توانید به ارتقا طول عمر آن کمک فرمائید .

سلامتی  

زمانی که جدید گوش را سوراخ کرده‌اید دوچندان مهم است که محل پیرسینگ را دائم تمیز و ضدعفونی نمائید زیرا در غیر این صورت گوش دچار عفونت و دردهای شدید خواهد شد .

ضدعفونی کردن طلا

دشمن طلا و جواهرات چیست ؟

در صورتی رفتن به استخر و شنا کردن قسمتی از برنامه‌های شماست پیش از ورود به آب , طلا جواهرات و جواهر خویش را خارج آورید ; چون کلر داخل آب از معاندان طلا و جواهرات و جواهر هست . ماده های شوینده قدرتمند که موقع به کارگیری از آنها بایستی دستکش استفاده نمود نیز , از دشمنان طلا و جواهرات و جواهر شما است .

پاک کردن گوشواره طلا جواهرات نگین دار

طرز نظافت کردن گوشواره هایی که دارنده سنگ قیمتی می‌باشند و یا این که به اصطلاح نگین دار می‌باشند مقداری گوناگون است زیرا سنگ های جواهرات بسیار حساس هستند و نحوه تمیز کردن انها با یکدیگر متفاوت می باشد. مهم‌ترین سنگ هایی که غالبا درین دسته گوشواره ها به کارگیری می‌شوند الماس , یاقوت کبود و زمرد می‌باشند که سنگ هایی با ارزش می باشند . به این ترتیب شستشو و نظافت کردن گوشواره طلا جواهرات این چنینی از اهمیت بسیارزیادی برخوردار میباشند .

برای پاک و ضدعفونی کردن گوشواره طلا جواهرات نگین دار ادامه مطلب را مطالعه کنید.

یک پیاله اماده فرمایید و درون ظرف یک واحداندازه گیری بدون نقص آب بریزید و بعداز افزودن آب , حدود کمتر از ۱ چهارم واحد اندازه گیری آمونیاک به آب کاسته بیش تر فرمائید .

با اعتنا گوشواره طلا جواهرات را درون ظرف دربردارنده آب و امونیاک قرار دهید . تا ۲۰ دقیقه به هیچ عنوان به محلول درون ظرف و گوشواره طلا جواهرات دست نزنید تا به مقدار کافی ضدعفونی شود .

بعداز این که گوشواره ۲۰ دقیقه در پیاله ماند , یک پیاله دیگر فراهم فرمایید .

باطن پیاله دوم یه خرده ریکا ( مصف قاشق غذاخوری ) بریزید و ظرف را تا نیمه لبریز نمایید .

پس از فراهم شدن ظرف دوم , یک دستکش دست فرمائید و با امداد آن گوشواره را از ظرف نخستین بیرون نمائید . هنگامی آن را در آوردید پایین آب شیر قرار دهید و با دست آن را دستمالی نمائید .

آن‌گاه گوشواره را به آرامی درون پیاله دوم که دربردارنده آب و صابون یا این که ریکا است قرار دهید .

در‌حالتی که جرم یا این که چیزی روی گوشواره طلا و جواهرات هنوز موجود هست با یاری یک دست پاک یا این که یک مسواک قابل انعطاف آن را منزه فرمائید .

بعد از آن مجدد آن را آبکشی کرده و با یاری یکدست یا این که حوله پاک آن را کم آب فرمایید و در غایت در معرض هوای آزاد قرار دهید .

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09304160209