7 تا از بهترین راهکار براق شدن طلا

۷ تا از بهترین راهکار براق شدن طلا

در این مطلب درباره راهکار براق شدن طلا صحبت خواهیم کرد. طلا جزو فلزاتی است که بعد از گذشت مدتی شاهد از بین رفتن براقیت و درخشش آن هستیم. این مساله به دلیل وجود آلودگی , تعرق و استفاده از عطر و ادکلن است. به همین دلیل برگرداندن براقیت و درخشندگی طلا یکی از دغدغه های همیشگی خانم هاست. در ادامه شما را با بهترین راهکار براق شدن طلا آشنا خواهیم کرد.
همچنین در این مقاله از آموزش طراحی طلا و جواهر قصد داریم ۷ تا از بهترین راهکار براق شدن طلا را با هم بررسی کنیم

 

راهکار براق شدن طلا 

از نظر شما بهترین راهکار براق شدن طلا چیست و چگونه می توان طلاهایی با درخشش روز اول داشت؟ همان طور که می دانید استفاده روزمره از طلا و جواهر می تواند آن ها را در معرض عواملی مانند آلودگی و تعرق قرار دهد. به مرور زمان جذب الودگی به فلز گرانبهایی مانند طلا می تواند جلوه آن را کدر کند اما نگران نباشید زیرا راهکار براق شدن طلا بسیار ساده است و شما می توانید بعد از خواندن این مطلب اقدام به تمیز کردن طلاهای خود کنید بدون آنکه آسیبی به آن ها وارد شود.

احتمالا برای شما نیز سوال باشد که چه گونه طلا جواهرات را درخشان کنیم؟ طلا جواهرات از آن مدل از فلزاتی است که زیاد ارزشمند و گرانبهاست و ولی به نگهداری نیز نیاز داراست , پیشنهاد می کنیم بیشتر از سالی یک یا دوبار اقدام به براق کردن طلا جواهرات نکنید زیرا برخی از روش ها می تواند به مرور زمان موجب تغییر جلوه طلا و ایجاد خط و خش بر روی آن ها کند.
در آموزشگاه طراحی طلا و جواهر تمامی نکات جهت براق شدن طلا به شما آموزش داده می شود.

علاقه خانم ها به طلا و جواهرات          

اشخاص فراوانی به خصوص خانم ها عشق و علاقه فراوان متعددی به طلا و جواهرات دارا هستند . تمامی خانم ها رغبت دارند هدیه ای که دریافت می کنند تکه ای طلا جواهرات باشد . ولی با این وجود , روش‌های محافظت از آن را بلد نیستند . پیشنهاد می کنیم سالی یک یا این که دو بار بیشتر طلا جواهرات را درخشان نکنید . چرا‌که تکرار بیش تر از حد این عمل سبب ساز زخم دیدگی طلا جواهرات می شود و نه تنها آن را درخشان نکرده , بلکه نتیجه برعکس می دهد . احتمالا برای شما نیز سوال باشد که چه گونه طلا و جواهرات را درخشان کنیم؟ با روش هایی که در این مطلب به آن ها اشاره می کنی خواهید توانست طلای خویش را در منزل , مانند روز اولیه برق انداخته و خراش های روی مرحله آن را برطرف فرمائید .

7 تا از بهترین راهکار براق شدن طلا

بهترین روش ها برای براق کردن طلا 

۷ تا از بهترین راهکار براق شدن طلا را به شرح زیر می باشد :

براق کردن طلا جواهرات با آب نوشابه گازدار و ریکا 

اولین راهکار براق شدن طلا که یکی از بهترین راه و روش ها نیز به شمار می رود , به کار گیری از آب , نوشابه گازدار و ریکا است . با به کار گیری از این سه ماده , طلا جواهرات را بشویید .

سطح ۱ : شست و شو طلا جواهرات 

کافیست داخل یک ظرف آب کمی نوشابه گازدار و همینطور میزان مقداری ریکا بریزید . بعد از آن تکه طلا جواهرات و یا این که جواهر خود را داخل ظرف قرار دهید تا چند دقیقه خیس بخورد .

سطح ۲ : به کار گیری از یک مسواک قابل انعطاف 

بعداز این‌که طلا جواهرات به میزان کافی داخل محلول ماند , توسط یک مسواک قابل انعطاف آن را برس بزنید . برای این فعالیت می توانید از مسواک‌های برقی تازه و کوچک نیز به کارگیری نمایید . به کار گیری از مسواک منجر می گردد مرحله طلا و جواهرات تا مقدار چشم گیری براق شود . ولی توجه فرمایید این فعالیت بایستی با احتیاط زیادی صورت پذیرد تا آسیبی به طلا جواهرات وارد نشود . در هنگام نظافت کردن طلا و جواهرات دقت نمائید مسواک با تمامی مقاطع آن تماس داشته باشد .

سطح ۳ : پاک کردن طلا و جواهرات 

پس از این که تمامی مقاطع طلا جواهرات را با مسواک پاک کردید , آن را داخل آب گرم قرار دهید تا مطمئن گردید که ماده شوینده از تمام سطح آن تمیز شده باشند . این روش سوم از ۷ تا از بهترین راهکار براق شدن طلا می باشد .

سطح ۴ : کم آب کردن طلا و جواهرات 

خوب تر است برای کم آب کردن طلا جواهرات از یک دست قابل انعطاف کمک بگیرید. به هیچ عنوان از محصولاتی نظیر حوله کاغذی برای کم آب کردن طلا و جواهرات استفاده نکنید . زیرا حوله کاغذی سبب ساز می شود روی طلا و جواهرات خراش ساخت شود . برای اطمینان از کم آب شدن طلا جواهرات می‌توانید از سشوار نیز به کار گیری نمائید و یا این که آن را روی پارچه قرار داده تا با گذشت زمان و در هوای آزاد , کم آب شود .

7 تا از بهترین راهکار براق شدن طلا

براق کردن طلا جواهرات با ریکا و آب 

راهکار براق شدن طلا با مایع ظرفشویی چگونه است ؟ برای به کارگیری از این روش , ابتدا داخل یک پیاله آب کمی ریکا ریخته و آن گاه طلای خود را داخل آن قرار دهید . آن گاه طلا و جواهرات را با دست مالش داده تا به طور کامل پاک و درخشان شود . در پایان طلا جواهرات را آبکشی کرده و کاملاً کم آب فرمائید .

به کار گیری از آب و آمونیاک 

برای این فعالیت ابتدا مقدار کمی آمونیاک را داخل کاسه آب بریزید . نسبت آمونیاک به آب می بایست ۱ به ۶ باشد . آمونیاک را می توانید از هر جایی علی الخصوص اثاثیه بهداشتی فروشی ها تهیه و خریداری فرمایید . پیشنهاد می کنیم حتماً از دستکش استفاده فرمایید و در احتیاط ضروری را نیز در هنگام شست و شو به خرج دهید .

طلا را داخل محلول آب و آمونیاک قرار دهید و یک دقیقه بخیسانید. آنگاه فورا آن را بیرون نمائید . توجه نمایید این عمل نباید بیشتر از یک دقیقه ادامه پیدا کند وگرنه ممکن است به طلا و جواهرات یا این که جواهرات شما زخم وارد نماید .

پس از این‌که طلا جواهرات را از محلول آمونیاک بیرون آوردید, توجه فرمائید که خراش های روی طلا جواهرات برطرف شده‌است یا این که خیر . آنگاه طلا و جواهرات را با پارچه‌ای قابل انعطاف تمیز نمایید . درصورتی که خراش ها تمیز نشده بود , مراحل را مجدداً تکرار نمایید و امید واریم نتیجه مناسب را به دست آورید .

خمیر دندان 

خمیر دندان میتواند تاثیرات فوق العاده و شگفت انگیزی روی طلا جواهرات ساخت نماید . کمی خمیردندان را بر روی یک مسواک نرم و قابل انعطاف بریزید و آن گاه تمام جواهرات و طلای خویش را با آن پاکسازی فرمائید . در پایان واجب است طلا جواهرات را به دقت شستشو دهید و آنان‌را به طور کامل خشک فرمایید . برای کم آب کردن آن نیز میتوانید از طریق های نقل شده در روش نخستین به کارگیری نمائید .

آبلیمو 

آب لیمو برای پاک و سپید کردن مورد ها متعددی به کار گیری می شود و مدام خواص پاک کنندگی دارااست . برای سپید کردن و یا این که از میان بردن لکه ها نیز می‌توان از آبلیمو استفاده نمود . مقدار کمی از آب لیمو را داخل ظرفی ریخته و مقداری ریکا ترکیب نمایید . آن گاه این دو را به خوبی با یکدیگر ترکیب کنید .پس از این که آب لیمو و ریکا به بهترین نحو ادغام شدند , طلای خویش را درون کاسه ای قرار دهید و صبر کنید تا خیس بخورد هر زمان که شاهد تمیز شدن آن بودید , طلا جواهرات را از کاسه بیرون فرمایید . بعد از خارج کردن جواهر از محلول به خوبی آن را خشک کنید.

به کارگیری از الکل برای درخشان کردن طلا و جواهرات 

الکل نیز می‌تواند یکی از راهکارهای براق شدن طلا محسوب شود. لکه ها و سیاهی های طلا جواهرات را تا حد زیادی  کم کند و منجر براق کردن طلا شما شود . مقداری الکل را داخل ظرفی ریخته و طلای خویش را در آن قرار دهید و صبر کنید تا طلا جواهرات به بازه ۲ تا ۳ ساعت در آن باقی بماند . آن‌گاه آن را از از پیاله بیرون کرده و به خوبی بشویید . در انتها واجب است طلا جواهرات را به طور کامل کم آب نمائید .

دقت نمایید تمام روش های نقل شده برای طلا و جواهرات و جواهراتی مطلوب می‌باشند که سبک و معمولی بوده و سنگ و نگین ندارند . پس در حالتی که طلا جواهرات شما سنگ و نگین دارااست , از طریق های بالا به کار گیری نکنید به دلیل آنکه ممکن است به نگین طلا جواهرات صدمه وارد نماید . همینطور در حالتی که نگین و یا این که سنگ های روی طلا جواهرات با آب تماس پیدا نمایند , ممکن است چسب نگین و سنگ آنان شل شود . براین اساس پیشنهاد می‌کنیم از طریق پایین استعمال فرمایید .

براق کردن طلا با صابون 

قدری ریکا یا این که صابون کوچک را با آب ترکیب نمایید . آن گاه حوله ای برداشته و آن را به محلول نقل شده آغشته نمایید . در پایان طلا و جواهرات را با حوله به خوبی پاک کنید . به دنبال حتمی است که دستمال پاک دیگری برداشته و آن را با آب تر نمائید . آن گاه تمام طلا و جواهرات را با دستمال پاکسازی مجدد تمیز فرمائید تا اثری از ریکا روی آن باقی نماند . برای این‌که نصیب نگین دار انگشتر به خیر و خوبی کم آب شود , آن را با شیب صعودی قرار دهید تا آب به نگین و سنگ انگشتر برخورد نکرده و منجر شل شدگی آن نشود

شست و شو با ماشین‌های آلترا سونیک 

یک راهکار براق شدن طلا به کار گیری از ماشین‌های شست و شوی آلترا سونیک است . البته این ماشین‌ها برای هر جور زیورآلاتی مطلوب نیست و شما نباید زمرد , مرجان و مروارید یا این که هر مدل سنگ قابل انعطاف دیگری را در‌این گونه ماشین‌ها بگذارید .
در دوره های پر طرفدار آموزش طراحی طلا و جواهر تمامی نکات به شما آموزش داده می شود و شما با شرکت در این دوره های آموزشی می توانید پس از اتمام دوره و دریافت مدرک معتبر وارد بازار کار شوید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09304160209