نماد سنگ های قیمتی

 نماد سنگ های قیمتی 

در این مطب قصد داریم شما را با عجیب ترین نماد سنگ های قیمتی آشنا کنیم.در آموزش طراحی طلا و جواهر بکار گیری نمادها در انواع سنگ ها و جواهرات  بسیار کاربردی می باشد.از سال های دور استفاده از نمادها بسیار متداول بوده است زیرا هر کدام از این نمادها دارای معنای خاصی هستند که می توانند پیام مهمی را به طرف مقابل منتقل کنند. نماد سنگ های قیمتی را در ادامه با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

نماد سنگ های قیمتی

نماد سنگ های قیمتی و بکار گیری آن ها سرشار از معانی و مفاهیم است. بسیاری از برندهای جواهرسازی در جهان که از سابقه بالایی برخوردارند از سمبل  خاصی در جواهرات خود استفاده می کنند. برخی از آن ها با این نمادها مشهور شدند و توانستند به خوبی خود را به مخاطبان بشناسانند. نماد سنگ های قیمتی بسیار مهم هستند.در آموزشگاه طراحی طلا و جواهر کانسپت بکارگیری انواع نمادها در زیورآلات با ایده های بدیع و خلاقانه آموزش داده می شود.علاقه مندان می توانند برای کسب مشاوره رایگان با ما تماس بگیرند.

 

نماد سنگ های قیمتی

شیر بالدار 

شیر بالدار در کمین است . گاه بزرگتر از اندازه واقعی و گاهی در سایز مینیاتوری , گاهی خطرناک و گاه بازیگوش , این مو جود با ابهت در همگی جای شهر حاضر است . از ساختمان ها محافظت می کند , روی ستون ها می نشیند و سرش را یا روی دست هایش قرار داده و یا این که به دیوار تکیه میدهد .

وقتی که نماد رعب وحشت در سال ۱۹۲۰ وارد شهر شد فراوان بعید و به دور از توقع به لحاظ می رسید که برای گابریل شنل درهم شکسته که از مرگ معشوق افسرده و دل مرده بود مناسب باشد . این حقیقت که نگهدارنده اسطوره ای شهر همان علامت حیوان ستاره ای اوست تماما و به طور کامل تصادفی است و خود مزید بر علت شده و آرم گرایی شنل را نمایان ایجاد میکند .

شیر با سرعت متعددی تبدیل به نمادی شد که طراحان با سلیقه و مستعد از آن به عنوان سمبلی از قدرت و استقلال بهره می گرفتند. امروزه شنل نیز از این حیوان با شوکت علی الخصوص برای مجموعه الهام گرفته است و در کلیه محصولاتش در ‌این این موسسه از شیر به عنوان نمادی از قدرت به کار گیری کرده است , ولی این نماد در گروه جواهرات این برند معتبر به زیبایی می درخشد .

طاووس

به جرئت می توان ذکر کرد که بوچرون میتواند یک گلشن وحش را سازمان نماید , اما این گلشن وحش یک تفاوت بیشتر دارااست و آن این است که به جای آنکه در میان قفس ها قدم بزنید , پلنگی را می بینید که روی دست شما میرقصد و یا یک طوطی که از گوش ها آویزان می شود . بوچرون تاکنون ۲۰ جور گوناگون با حیوان‌ های متفاوت را در آرشیو داراست که هر مورد از آنها گویا یک تاریخچه فرهنگی متعدد است . با وجود آن یک چیز در کلیه آن‌ها مشترک است , همگی آنان برای دارندگانشان سمبلی از خوش شانسی و محافظت هستند .

از در میان همه حیوانات یکی‌از همگی اساسی تر به لحاظ می‌رسد و آن طاووس است . گفته می شود که ‌این پرنده های قشنگ با خال های زیاد که نمایی از “ صد چشم ” را برای مخاطبانش تداعی می‌کند اثری جادویی برای صاحبش دارد : کسی که از آرم این پرنده زیبا در پوشش خود به کار گیری کند جذاب و دلربا می شود و طاووس سمبلی از دوستی و شکوفایی است .

اولین تکه از این برند که با الهام از این پرنده فریبنده و دیده نواز ایجاد شده است به سال ۱۸۰۰ برمی گردد . صحیح در وقتی که “ فردریک بوچرون ” , موسس این برند با الهام از پرهای رنگارنگ طاووس گردن بند de Paon را پیاده سازی کرد و ساخت . عاقبت دوک الکسی روسی در سفری که در سال ۱۸۸۳ به پاریس داشت این مدال زیبا را برای معشوقه خود خریداری کرد

 

نماد سنگ های قیمتی

زنبور

زنبور از دیگر نماد سنگ های قیمتی محسوب می شود که جزو نمادهای محبوب نزد ناپلئون نیز بود. در صورتیکه ناپلئون بناپارت اعتنا بیشتری می‌کرد می توانست به راحتی تفاوت طلسم حیوان ها این برند را کاملا در یابد . ناپلئون در سال ۱۸۰۴ به امپراطوری رسید . او که درپی سمبلی به عنوان نشان پادشاهی اش بود نگاهی به امپراطور قدیمی شارلمانیCharlemagne  انداخت . ناپلئون اورا به عنوان قهرمان شخصی خودش نیز می دانست و برای او احترام زیادی قایل بود .

شارلمانی طرفدار سیکادا بود , درحالیکه بناپارت سیکادا را با زنبور به اشتباه گرفت . در هر حال این مسائل یک خطا دلپذیر و خوشایند بود . در نمادگرایی های همگانی , زنبور نظم و صنعت را نشان می دهد . دو صفتی که بناپارت به آن ها عشق و علاقه و دقت ویژه ای داشت و با توکل به‌این خصوصیات می توانست به خیر پادشاهی نماید . چون نظم و صنعت شالوده مهمی در سازمان ممکلت به حساب آورده می شود .

ناپلئون در طول سلطنتش از علامت زنبور در همگی لوازمش از لباس تاج گذاری گرفته تا تمامی اسباب شخصیش استعمال کرده است . “ ماری ایتین نیتوت ” , موسس برند چاومت به عنوان جواهرساز رسمی امپراطور به زودی اخذ که میتواند از این حشره دیده نواز برای به دنیاآمدن اثراتی قشنگ برای این امپراطور حاذق الهام گیرد .

پلنگ

“ جین توسینت ” برای پرسنل کارتیه تنها یک مدیریت بود , با وجود آن برای فعالان صنعت مد در اواسط سال ۱۹۰۰ خیلی بیشتر از یک رئیس به حیث می رسید . او یک فرد جریان ساز بود که در صنعت پیاده سازی جواهرات انقلابی بر پا کرد و این صنعت را وارد عصر مدرن کرد .

حتما برای شما جذاب خواهد بود که بدانید در خصوص پلنگ که از دیگر نماد سنگ های قیمتی بود خصوصیت هایی مثل استقلال , زیرکی و نبوغ , او را به “ پلنگ ” در میان دوستانش دارای اسم و رسم کرد . اگرچه که نام مستعار او بیان‌ کننده سلایق و علایق اوست , با وجود آن ( توسینت ( میل شدیدی به گربه های بزرگ داشت و این مساله به طور کامل مشهود است . کت خز ببر و همچنین نوعی سیگار که با طرح پلنگ اونیکس است از جمله وسایل مورد‌ عشق و علاقه اوست .

عشق و علاقه او به گربه سانان مخصوصا پلنگ به صورت مشهودی در تمام طرح ها و ایده هایش نمایان است . عزیزان مد روز ( توسینت ( او‌را دنبال کردند , چیزی نگذشت که “ دوشس ویندزور والیس سیمپسون ” و “ پرنسس نینا آقاخان ” به گربه های کارتیه عشق و علاقه مند و جذب شدند .

این عشق و علاقه به وسیله توسینت به پیاده سازی جواهرات رغبت پیدا کرد و تا به امروز نیز پلنگ به عنوان یکی از نمادهای برجسته در صنعت جواهرسازی شناخته می شود . به گونه ای که اکثر اوقات اشخاص علامت کارتیه را با پلنگ میشناسند .

 

گوچی

هر تکه از این موسسه خیره کننده است و تعیین تنها دو تکه از این مجموعه بی غایت کاری است بس مشقت بار . این مجموعه زاییده ذهن خلاق فردی به اسم “ آلساندرو میشل ” است . آلساندرو یک گلشن اسطوره ای را به تصویر می کشد . در‌این گلشن که آن را بهشت را میماند , ماری زیبا می خزد . این مار کمین نکرده است بلکه در ‌این بهشت حکمرانی می‌نماید . ماری ساخته شده از اوپال دوچندان دلبرانه و شگفت انگیز روی یک حلقه چنبره زده است . رنگ هایی که نظیر موج روی بدنش می‌رقصد و چشمان رخشان الماسش . حلقه بزرگ این انگشتر یک پارچه از طلای رنگ زرد ساخته شده است .

میشل به خاطر “ روئت کرد شاعرانه اش ” و با استعمال از نشانه حیوانات در باغ شهرت دارا است . او با تمام وجودش این سبک را دوست داراست و با قلب و روحش به آنها جان داده است .

دومین اثر و نماد سنگ های قیمتی او چهره یی از حیوان‌های باشکوهی است که در برگیرنده رمز یک شیر , یک ببر و یک مار است که به گل هایی روی حلقه ختم می شود . او کلکسیونی را میان کارهای تک و اختصاصی ارائه کرده است . ممکن است الهام به چنگ آوردن از حیوان‌ها در طراحی جواهرات برای همگان خوشایند نباشد , با این وجود مخاطبان خاص خود را دارا است که کم هم نیستند .

در صنایع زیادی – از صنایع اتومبیل سازی گرفته تا صنعت مد – حیوانات به عوارض زیاد بیشماری در پیاده سازی مورد پسند قرار میگیرند . همان گونه که می‌بینید بخش اعظمی از شرکت های اتومبیل سازی در عالم هم از سمبل حیوانات در جواهرسازی به کارگیری می نمایند .

سمبل حیوان‌ها در جواهرسازی با الهام از آناتومی حیوان‌ها  

مثلا با الهام از آناتومی یوزپلنگ بدنه ماشینی را پباده سازی میکنند که سرعت مضاعف بالایی داراست . اما در پباده سازی جواهرات با الهام از حیوان‌ ها تعدادی نکته از اهمیت دو چندانی برخوردار است .

صورت فیزیکی حیوان‌ها به میزان متعددی خوشگل و چشم نواز است و با ساخت یک حس بصری فوق العاده , به جواهر جلوه و نمایی منحصربه‌فرد به ‌فرد می بخشد . از سویی دیگر اکثر اوقات افراد متمایل می‌باشند که نمادی از حیوان مورد ‌علاقه شان را به همراه داشته باشند , بعضا از افراد حیوان ها را شکار مینمایند و از قسمت های مختلف بدنشان ( یا برای تزئین خانه و . . و یا به عنوان قسمتی از خرقه ) به کارگیری می‌نمایند .

با استفاده از جواهرات با طرح حیوانات دیگر نیازی به کشتن حیوانات نیست و اینگونه دل طرف داران حیوان‌ها نیز به درد نمی آید و هر فردی میتواند جواهری با طرح حیوان مورد علاقه اش داشته باشد .

اساسی خیس از کلیه همان طور که درین مقاله به آن اشاره شد اکثر وقت ها اشخاص معتقدند که سمبل حیوان‌ها در جواهرسازی می‌تواند مواقعی مثل خوش اقبالی را برای آنان درپی داشته باشد .

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09304160209