با کانسپت طراحی جواهرات را به طور حرفه ای بیاموزید!

طراحی و جواهرات

با آموزش طراحی طلا و جواهر درآمد کسب کنید

آکادمی طراحی طلا و جواهر کانسپت با سالها تجربه در حوزه آموزش طراحی میتواند از شما یک طراح ماهر بسازد.طراحی جواهرات کار حساس و ظریفی است و یادگیری آن باید به بهترین شکل انجام شود، شما با حضور در دوره های اکادمی کانسپت میتوانید در آینده ای نه چندان دور به یک طراح حرفه ای تبدیل شوید، اگر از ما سوالی دارید و یا احتیاج به مشاوره دارید فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

طراحی جواهرات

دوره های حضوری

با شرکت در دوره های حضوری آموزش طراحی جواهرات کانسپت می توانید در سریع ترین زمان تبدیل به طراح جواهرات حرفه ای شوید. در این دوره ها به صورت عملی و همچنین تئوری بوده و در مدت آموزش استاد به طور کامل بر تمرینات و طراحی های شما نظارت می کند.

سرفصل ها و قیمت دوره حضوری

دوره های غیر حضوری

برای راحتی کار و مدیریت زمان خود آموزش به صورت آنلاین نیز روش مناسبی است. اگر برنامه‌ی کاری منظمی ندارید و یا مسیرتان تا آموزشگاه فاصله‌ی زیادی دارد، می‌توانید آموزش طراحی جواهرات را به صورت آنلاین ثبت نام کنید.

طراحی و جواهرات

سرفصل ها و قیمت دوره غیر حضوری

برای ثبت نام در دوره های ما نیازی به داشتن پیش نیاز علمی ندارید

در هر سطحی از آگاهی که باشید می توانید در دوره های ما شرکت کنید و مدرک بین المللی دریافت کرده و مستقیما وارد بازار کار شوید.

 

نظرات هنرجویان

نمونه کار هنرجویان

طراحی جواهرات
طراحی جواهرات
طراحی جواهرات

 

اعضا تیم ما

طراحی و جواهرات

با طراحی جواهرات در مدت زمان کم به درآمد بالا می رسید!

آشنایی با طراحی جواهرات

مسئولیت ها و وظایف

اول از همه موارد شما به عنوان یک طراح  باید صبور ، با حوصله باشید ، به افرادی که به شما  مراجعه میکنند مشاوره دهید و در مورد موارد اصلی با مشتریان یا کارفرمایان صحبت کنید و ایده های خود را مطرح کنید. شما باید با مواردی مثل پست ، پرداخت ، جوشکاری ، ریخته گری ، قالب گیری ، قالب سازی ، مخراج کاری و مواردی از این قبیل آشنایی داشته باشید تا در هنگام کار به مشکل برنخورید.                                       باید همواره سعی کنید روابط عمومی خوبی داشته باشید.                       به روز باشید و  همیشه سعی کنید از اخبار و اطلاعات تازه با خبر باشید ، مد های روز را بشناسید و از آنها در طراحی خود بهره بگیرید ، در مورد طراحان مطرح در این حوزه و روش کار آنها اطلاعات جمع آوری کنید.

آموزش های لازم

برای اینکه در طراحی جواهرات به مهارت کافی برسید و کاملا در آن مسلط شوید نیازی به دانش خاصی ندارید ، مهم ترین اصل در طراحی کردن جواهر داشتن خلاقیت و نگرش هنری است که اهمیت ویژه ای در این حرفه دارند. البته شما باید برای یادگیری مفاهیم  پایه و توانایی کار با ابزار ها یک دوره آموزش طراحی جواهرات  بگذرانید.                            

دوره های طراحی جواهرات به دو شکل هستند :

  • طراحی جواهر به صورت دستی
  • طراحی جواهر به صورت کامپیوتری با نرم افزار

درآمد طراح جواهر

اما از لحاظ درامدی نیز، یکی از وسوسه انگیز ترین حرفه های دنیا، حرفه ی طراحی جواهرات است.

در کشور های خارجی مانند ایتالیا و کانادا و … درآمدی که یک طراح جواهر معمولی داراست، حدود ۳ تا ۴ هزار  دلار به بالاست که این مبلغ با توجه به میزان تجربه و مهارت هر فرد متفاوت است به هر میزان که توانایی بالاتری در این عرصه داشته باشید و خلاقانه تر و حرفه ای تر عمل کنید درآمدی صعودی خواهید داشت.  می توان گفت در کشور آمریکا درآمد این شغل به طور متوسط ۵ الی ۶ هزار دلار در ماه می باشد. در ایران نیز به طور قطع هر کسی که بتواند خود را با نیاز های تکنولوژیک و به روز این حرفه وفق دهد درآمد بسیار خوبی را برای او می توان متصور شد که البته مسلم است این مورد با مهارت فرد رابطه بسیار تنگاتنگی دارد

بازار کار طراحی جواهرات

 آیا طراحی جواهرات شغل مناسبی از جهت داشتن بازار کار و درآمد مناسب میباشد یا خیر؟

برای جواب این سوال کافیست نگاهی به انقلابی که در عرصه‌ی طراحی جواهر بعد از ورود تکنولوژی به این حرفه شد بیاندازیم. امروزه طراحان جواهر با انواع و اقسام نرم افزارها به طراحی یک جواهر پرداخته و خلاقیت و وقت بسیار برای یک طرح به خرج می‌دهند. این مسئله باعث صرف زمان بسیار برای انجام یک پروژه شده و با توجه به نیاز بازار میطلبد که طراحان بیشتری در این عرصه فعالیت  داشته باشند.                    حال با توجه به مسائل گفته شده میتوان نتیجه گرفت که طراحی جواهرات چه در داخل کشور و چه در خارج کشور با توجه به اینکه یک محصول بین المللی است، یکی از پر درخواست ترین مشاغل روز دنیاست که مسلما بازار به افراد به روز، روی خوش تری نشان میدهد تا افراد سنتی.

طراح و سازنده طلا و جواهر کیست؟

طراح جواهرات کسی است که توانایی طراحی انواع فلزات قیمتی ، آشنایی با برشکاری آنها و  ساخت مدل های گوناگون را داشته باشد. مهارت و خلاقیت در رشته طراحی جواهرات حرف اول را میزد ؛ شما میتوانید با کسب مهارت و بهره بردن از ایده های خلاقانه خود کسب و کاری تاسیس کنید و یا اینکه در یک مجموعه طراحی مشغول به کار شوید و با تولید کنندگان  همکاری کنید.

طراحی جواهرات را از کجا شروع کنیم ؟

 

طراحی جواهرات شغل بسیار گسترده ای است و سبک ها و مدل های گوناگونی دارد و چه در طراحی دستی و چه در طراحی کامپیوتری سبک های متنوع بسیاری هستند و هر طراح به سبک خودش پیش میرود، اما اولین قدم برای شروع کار طراحی جواهرات این است که آموزش شما به صورت حرفه ای صورت گیرد ، اگر بخواهید طراحی جواهرات را خودتان یاد بگیرید کار شما بسیار سخت است چون شما حتما به تجربه ی افراد ماهر در طراحی نیاز پیدا خواهید کرد. در ضمن منبعی که برای یادگیری انتخاب میکنید بسیار مهم است، در شغل طراحی جواهرات تجربه حرف اول را میزد و دانش شما به تنهایی کافی نخواهد بود به همین علت باید آموزش شما زیر نظر اساتید ماهر و با تجربه ای باشد که سالها در این کارند تا بتوانند تجربه شان را در اختیار شما قرار دهند. در نتیجه قبل از هر چیزی باید راهی که برای آموزش انتخاب میکنید درست باشد.

بعد از قرار گرفتن در مسیر درست یادگیری باید استعداد شما کشف شود. همانطور که در بالا گفتیم طراحی جواهرات دارای سبک های متعدد و زیاد است. از آنجایی که این شغل به شدت به خلاقیت و استعداد شما بستگی دارد پس در قدم بعدی شما باید رشته ای را انتخاب کنید که در آن مستعد تر هستید.

اصول طراحی جواهرات

اصل تعادل

 
 

در طراحی جواهرات، وزن بصری جواهر باید بتواند در اولین نگاه ببیننده را مجذوب خود کند و  تعادل و تناسب در رنگ ها، اندازه، فضاها و … از مواردی است که اصل تعادل برای ما بیان میکند.برای فهم بهتر این مطلب میتوانید یک گردنبند را تصور کنید که میخواهیم ظاهر سمت چپ آن با سمت راست آن متفاوت باشد، حالا برای اینکه استفاده کننده ی گردن بند احساس نارضایتی از چنین گردن بندی نداشته باشد طبق اصل تعادل میتوان سمت چپ را با المان های بزرگتر و سمت دیگر را با المان های کوچک تر و بیشتر به تعادل رسانید.

اصل تکرار ریتمیک

 
 

میتوان گفت که اصل حرکت و تکرار ریتمیک بسیار به یکدیگر وابسته هستند. یک تکرار ریتمیک در طراحی جواهر میتواند حرکت را در نگاه بیننده بوجود میاورد.تکرار ریتمیک به معنی پشت سر هم آوردن یک المان یا طرح خاص با ریتمی یکنواخت است. مثلا موقع تکرار یک رنگ از پر رنگ به سایه روشن باید این تکرار یک حالت ملایم داشته باشد و ریتم خاصی را پیروی کند.

اصل حرکت

 

یکی دیگر از اصولی که باید در طراحی جواهرات رعایت شود  این است که جواهر به نگاه بیننده در حال حرکت باشد. در حال حرکت بودن به این معنی است که جواهر طوری طراحی شده باشد  چشم بیننده را به دنبال خود بکشد.

۲۵ +
دوره آموزشی
۲۳ +
مدرس خبره
۵۲۰ +
دانشجو
۱۲۰ +
کلاس های تکمیل شده

نرم افزار های طراحی جواهرات


امروزه دور شدن از فضای طراحی سنتی و دستی و رفتن به سمت و سوی طراحی جواهرات با نرم افزار های حرفه ای باعث شده است تحول عظیمی در حوزه طراحی طلا و جواهر رخ دهد و مدل های زیاد با سبک های متفاوت به بازار عرضه شوند. طراحی جواهرات با نر افزار ها این روز ها طرفداران به نسبت بیشتری از طراحی های سنتی و دستی دارد به این علت هم بازار کار بهتری دارد و هم کیفیت کار طراحی را بسیار بالا برده است و هم آسان تر است! طراحی جواهرات با چند نرم افزار اصلی انجام میشود که در ادامه مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد :

نرم افزار Matrix

میتوان گفت این نرم افزار شناخته ترین نرم افزار در بین نرم افزار های طراحی سه بعدی جواهرات است، ماتریکس هم به مانند زیبراش در صنایع بسیاری کاربرد دارد. یکی از اصلی ترین مواردی که باعث شده این این نرم افزار تا این حد محبوبیت داشته باشد رندرینگ بسیار بالا است. در خیلی از نرم افزار ها خروجی نهایی که از پروژه تان میگیرید. کیفیت آنچنان مطلوبی ندارد اما در ماتریکس کیفیت خروجی شما در لول بالایی قرار دارد. امروزه اکثر طراحان طلا و جواهر از این نرم افزار برای طراحی استفاده میکنند. یادگیری این نرم افزار احتیاج به هیچ زمینه پیش زمینه ای لازم ندارد و دوره های آن معمولا به دو نوع مقدماتی و پیشرفته ارائه میشوند که در آکادمی کانسپت هم اینچنین است.

نرم افزار Zbrush

زیبراش یک نرم افزار بزرگ و بسیار معروف در انواع طراحی ها است، زیبراش در صنایع زیادی از جمله ، انیمیشن سازی ، سفال گری ، مجسمه سازی ، کاراکتر سازی ، انیمیشن ، طراحی جواهرات و… کاربرد دارد. زیبراش نرم افزاری است که در کار های ظریف بسیار مناسب است، این نرم افزار از تکنولوژی پیکسولوژی استفاده میکند و به همین دلیل شما میتوانید کوچکترین جزئیات و ریزه کاری ها را را به اجر در آورید. همچنین این نرم افزار مکمل بسیار خوبی برای ابزار هایی مثل ماتریکس ، راینو و… میباشد و شما با شرکت در دوره های آموزشی زیبراش میتوانید سطح طراحی خود را بسیار بالا ببرید.

طراحی جواهرات
طراحی جواهرات

نرم افزار RinhoGold

نرم افزار راینو هم نرم افزاری بسیار قدرتمند و در طراحی است و به مانند دو مورد قبلی این نرم افزار هم در صنایع مختلفی کاربرد دارد اما تفاوت راینو این است که در هر حوزه و صنعتی یک نرم افزار طراحی جداگانه دارد. نسخه مناسب طراحی جواهر راینوگلد بسیار پیشرفته است و از آن در طراحی های پیچیده و سطح بالا استفاده میشود. راینوگلد چون کمی تخصصی تر است به اندازه زیبراش یا ماتریکس پر کاربرد نیست اما شما میتوانید به وسیله آن طراحی های خیلی پیشرفته ای داشته باشید. این ابزار برای حکاکی بر روی فلز و نقش در آوردن بر روی آن هم بسیار مناسب است.

طراحی و جواهرات

سوالات متداول هنرجویان

طراحان جواهرات ، با به کار گیری خلاقیت، دانش و مهارت خود و ترکیب آنها با مواد و سنگ های زینتی چون طلا و نقره، جواهرات را طراحی میکنند.

 

بستگی به سیستم و نحوه ی کار کردن طراح دارد. یک طراح برای یک برند کار کرده و تولید انبوه دارد و یا دیگری به طور شخصی کار میکند و سفارشات خاص میگیرد.

 

یکی از مزیت های شغل و حرفه ی طراحی جواهرات بین المللی بودن این صنعت است به گونه ای که در اقصی نقاط جهان مخصوصا کشور های توسعه یافته به این مهارت نیاز دارند.

میزان دریافتی این حرفه در خارج از کشور ماهانه از ۳ هزار دلار تا ۱۰ هزار دلار و در ایران با توجه به تجربه، سفارشات و مهارت از ۳٫۵ میلیون تومان شروع میشود و جزو پردرآمدترین حرفه های دنیا محسوب میشود

امروزه برند های مختلفی از کشور های مختلف یه طور بسیار حرفه ای در این عرصه کار میکنند اما از ایتالیا میتوان به عنوان یکی از پیشروترین کشورهای این صنعت نام برد

طراحی جواهر امروزه با ورود انواع و اقسام نرم افزار های کامپیوتری و تکنولوژیک شکل جدیدی به خود گرفته و به عنوان مهارتی حساب میشود که روز به روز در حال پیشرفت است

برای کسب اطلاعات بیشتر از کلاسهای دوره های آموزشی آکادمی کانسپت با ما تماس بگیرید.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
18 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
سوسن
سوسن
2 months ago

سلام وقتتون بخیر. بعد از آموزش طراحی جواهرات به سادگی می تونم وارد بازار کار بشم؟

parisanourian
parisanourian
2 months ago
Reply to  سوسن

سلام دوست عزیز. بله! کافیست کمی خلاقیت داشته باشید تا بتوانید کسب و کار خود را رونق دهید!

atrin
atrin
2 months ago

slm shoma class hozoriam darin?

parisanourian
parisanourian
2 months ago
Reply to  atrin

سلام دوست عزیز. بله شما میتوانید جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

رزیتا
رزیتا
2 months ago

خیلی خیلی ممنونم ازتون من دوره غیرحضوری طراحی جواهرات کانسپت رو شرکت کردم عالی بود! با این که هیچ اطلاعات و پیش زمینه ای نداشتم اما الان خیلی راحت میتونم خودم طراحی انجام بدم!اونم به سبک خاصی که فقط برای من هست 🙂 ممنوووونم کانسپت

parisanourian
parisanourian
2 months ago
Reply to  رزیتا

درود رزیتا جان، با تشکر از نظر شما. ما هم از همراهی شما خوشحالیم.

علی
علی
2 months ago

سلام کانسپت جان،
علی هستم از هنر جویان غیر حضوری شما از شهر اصفهان،
من از صمیم قلب از شما تشکر می کنم که راه و مسیر زندگی رو به من نشون دادی با کلاس های شما تونستم در کنار لذت از طراحی، کسب درآمد نیز کنم.

parisanourian
parisanourian
2 months ago
Reply to  علی

سلام علی جان، خوشحالیم که توانستیم رضایت شما را بدست آوریم. شک نداشته باشید تلاش و خلاقیت های شما در کلاس بی ثمر نخواهد ماند.

داداشی
داداشی
2 months ago

سلام ببخشید قیمت دوره ی ماتریکس پیشرفته چقدره؟؟

parisanourian
parisanourian
2 months ago
Reply to  داداشی

سلام دوست عزیز؛ هزینه دوره حضوری ۳۰۰۰۰۰۰ تومان و هزینه دوره غیرحضوری ۲۵۰۰۰۰۰ تومان است.

ویکتوریا
ویکتوریا
2 months ago

طراحی جواهرات فقط برای خارج از ایران سود داره اره؟

parisanourian
parisanourian
2 months ago

سلام دوست عزیز؛ خیر اینطور نیست، شغل طراحی جواهرات برای هر نقطه دنیا می تواند پرسود باشد کافیست آموزش های لازم را ببینید و نکته مهم بعدی این که خلاقیت در کار را فراموش نکنید!

سما
سما
2 months ago

سلام شروع دوره ها از کی هست؟؟

parisanourian
parisanourian
2 months ago
Reply to  سما

سلام دوست عزیز، برای اطلاع از زمان بندی کلاس ها با کارشناسان ما در تماس باشید.

سوده
سوده
2 months ago

بهترین روش طراحی جواهرات چیه؟؟

parisanourian
parisanourian
2 months ago
Reply to  سوده

سلام دوست عزیز، بهترین روش طراحی جواهرات با نرم افزار می باشد.

nima
nima
2 months ago

man mikham sabtenam konam chjori eghdam konam?

parisanourian
parisanourian
2 months ago
Reply to  nima

سلام دوست عزیز، شما می توانید جهت ثبت نام با کارشناسان ما در تماس باشید و یا از قسمت دوره های حضوری یا غیر حضوری دوره ها را بررسی و ثبت نام نمایید.