سنگ آکوامارین

سنگ آکوامارین

سنگ آکوامارین یکی از سنگ‌هایی است که درجواهرسازی مدرن  در طراحی جواهرات از آن استفاده‌های فراوانی می‌شود. این سنگ که رنگی مانند اقیانوس دارد دارای زیبایی و جذابیت بی‌نظیری استاز سنگ آکوامارین در دوران باستان برای رفع بلایایی از جمله طوفان استفاده می‌شد زیرا مردمان آن دوره اعتقاد داشتند که این سنگ دارای خواص خارق‌العاده‌ای استدر این مطلب با تیم آکادمی  کانسپت همراه باشید تا به بررسی ویژگی‌ها و خواص این سنگ اشاره کنیم. همچنین شما می‌توانید برای آموزش طراحی طلا و جواهر با کارشناسان ما در تماس باشید یا دوره های آموزشگاه طراحی طلا و جواهر ما را مشاهده کنید .

حتما با دیدن سنگ آکوامارین یاد رنگ آبی اقیانوس خواهید افتاد. این سنگ جذب و چشم‌نواز که از دوران باستان تا به امروز در جواهرسازی کاربرد داشته است دارای رنگی سبز آبی می‌باشد که تداعی کننده آرامش دریاست. شاید برای شما جالب باشد که بدانید سنگ آکوامارین نیز مانند دیگر سنگ‌های طبیعی و حتی قیمتی در باور و اعتقادات مردم دارای جایگاهی والا است. دفع بلایای طبیعی و طلسم از جمله باورهایی هستند که مردمان نسبت به این سنگ دارند. اما چه ویژگی‌ها و خواص دیگری در خصوص آکوامارین وجود دارد که آن را خاص و ویژه می‌کند؟

تاریخچه سنگ آکوامارین 

آکوامارین همواره جزو سنگ‌هایی بوده که از نظر مردم قدرت ماورایی داشته است. شباهت این سنگ و دریا در رنگ آن هاست به همین دلیل اغلب دریانوردان برای حفظ جان خود از خطرات احتمالی آن را در سفر با خود همراه می‌کردند. این گوهر گرانبها مانند گنجی از داستان‌ها و افسانه‌های قدیمی است که حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

همان‌طور که می‌دانید مصری‌ها در دوران باستان اجساد مردگان را مومیایی می‌کردند. طبق تحقیقاتی که در سال‌های اخیر بر روی مومیایی‌ها صورت گرفته نشان داده که از سنگ آکوامارین در مومیایی اجساد استفاده می‌شده است. دلیل قرار دادن آکوامارین در اجساد مومیایی می‌تواند به دلیل اعتقاداتی باشد که نسبت به این سنگ وجود داشته است.

آکوامرین یا بریل ؟ 

بریل نام مجموعه ای از گوهرهای سنگی است که دارای نمونه‌های مختلفی می‌باشد. سنگ زمرد که یکی از گرانبهاترین سنگ‌های قیمتی به شمار می‌رود در خا%

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09304160209