تعیین سایز انگشتر

ایا روش های تعیین سایز انگشتر را می دانید ؟ انگشتر یکی از زیور آلات بسیار محبوب و پرطرفدار است که استفاده از آن فقط مختص به خانم ها نیست بلکه آقایان نیز می توانند از این وسیله زینتی استفاده کنند. در آموزشگاه طراحی طلا و جواهر علاقه مندان طراحی طلا و جواهر از سنین مختلف شروع به طراحی می کنند. در این مطلب به موضوع مهمی در جواهرسازی یعنی تعیین سایز انگشتر اشاره می کنیم و نکات پایه ای را خدمت شما عزیزان عرض می کنیم .پس به شما پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با آکادمی کانسپت همراه باشید.

تعیین سایز انگشتر

 خرید اینترنتی انگشتر

تعیین سایز انگشتر به روش های مختلفی انجام می پذیرد که هر کدام از آن ها دارای نکات و ریزه کاری هایی هستند. انگشتر از پرکاربرد ترین و پر استفاده ترین زیور آلات به شمار می رود که بکارگیری آن فقط مختص به جنسیت و سن خاصی نیست. بلکه خانم ها , آقایان , کودکان , جوانان و سالمندان از آن استفاده می کنند.

حتما برای شما هم پیش آمده که قصد داشته اید به عزیزان خود انگشتر هدیه دهید اما سایز انگشت او را نمی دانستید. افرادی که نحوه تعیین سایز انگشتر را نمی دانند در این مواقع از هدیه دادن انگشتر پشیمان می شوند. اما ما در این مطلب به شما کمک می کنیم تا بتوانید به بهترین سایز انگشت عزیزان خود را تعیین کنید و بر اساس آن انگشتر را بسازید یا خریداری کنید.

راه اندازی شدن فروشگاه های اینترنتی در سال های اخیر و رونق گرفتن آن ها موجب شده تا بسیاری از افراد خریدهای خود را از طریق این فروشگاه ها انجام دهند. در فروشگاه اینترنتی تقریبا تمام چیزها به فروش می رسد که یکی از آن ها زیورآلات است. اگر در حین چرخیدن در فروشگاه های اینترنتی توجه تان به یک انگشتر زیبا جلب شده اما سایز دست خود را نمی دانید این مطلب می تواند برای شما مفید واقع شود.

 

 

نکات مهم قبل از تعیین سایز انگشتر

قبل از اندازه گیری انگشت و تشخیص سایز انگشتر باید نکات ویژه ای را در طراحی جواهرات برای انگشتر در نظر بگیرید. عدم توجه به این نکات می تواند نتیجه کار را به شدت تحت تاثیر قرار دهد زیرا سایز اصلی انگشت را به درستی نشان نمی دهد.

  • حتما برای شما جالب خواهد بود که بدانید هنگامی که فشار خون پایین است سایز انگشت شما کوچک تر نشان می دهد و نباید در این زمان اقدام به تعیین سایز کنید. یکی از نشانه های کاهش فشار خون سردی دست است. پس بهتر است سایز انگشتر را هنگامی تعیین کنید که فشار خون و دمای بدن شما متعادل است.
  • معمولا در بعد از ظهر سایز انگشت شما در بهترین حالت قرار دارد. به هیچ عنوان صبح ها بعد از بیدار شدن از خواب سایز انگشت خود را تعیین نکنید. زیرا بعد از چند ساعت خواب شاهد ورم در قسمت های مختلف بدن مانند دست ها و انگشت ها هستیم.
  • اگر چندین بار سایز انگشتر را اندازه گیری کردید اما به چند نتیجه مختلف رسیدید و نتوانستید سایز دقیق را تشخیص دهید بهتر است که بزرگ ترین سایز را در نظر بگیرید.

 

روش های تعیین سایز انگشتر

روش اول : سایز دور انگشت خود را اندازه بگیرید !

ساده ترین روشی که می توان از آن در آموزش طراحی طلا و جواهر برای تعیین سایزانگشتر استفاده کرد این است که سایز دور انگشت خود را اندازه کنید. برای این کار به ابزارهای ساده ای مانند سانتی متر و یک نوار کاغذی احتیاج دارید. انگشتی که قصد دارید برای آن انگشتر بخرید یا بسازید را با استفاده از سانتی متر و یک نوار کاغذی یا پارچه ای دور انگشت خود را اندازه گیری کنید و طبق جدول زیر سایز انگشتر خود را بدست آورید. اندازه های زیر بر اساس میلی متر محاسبه می شود.

تعیین سایز انگشتر

سایز انگشتر

۴۴٫۲   ۳

۴۵٫۵   ۳½

۴۶٫۸   ۴

۴۸٫۰   ۴½

۴۹٫۳   ۵

۵۰٫۶   ۵½

۵۱٫۹   ۶

۵۳٫۱   ۶½

۵۴٫۴   ۷

۵۵٫۷   ۷½

۵۷٫۰   ۸

۵۸٫۳   ۸½

۵۹٫۵   ۹

۶۰٫۸   ۹½

۶۲٫۱   ۱۰

۶۳٫۴   ۱۰½

۶۴٫۶   ۱۱

۶۵٫۹   ۱۱½

۶۷٫۲   ۱۲

۶۸٫۵   ۱۲½

۶۹٫۷   ۱۳

 

اعدادی که در سمت راست مشاهده می کنید سایز انگشت بر اساس میلی متر است و اعدادی که در سمت چپ وجود دارند سایز انگشتر شما محسوب می شود. اگر در حین اندازه گیری با چند عدد متغیر روبرو شدید بزرگ ترین عدد را در نظر بگیرید.

 

روش دوم : از انگشترهای قبلی برای تعیین سایز استفاده کنید ! 

اگر در استفاده از روش اول به مشکل برخوردید و نتوانستید آن را به نحو صحیح انجام دهید می توانید از انگشترهای قبلی خود در تعیین سایز انگشتر استفاده کنید. با استفاده از سانتی متر قطر انگشتر قبلی خود را محاسبه کنید و طبق جدول زیر سایز انگشتر را تعیین کنید. سایز هایی که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم بر اساس میلی متر محاسبه شده اند.

 

سایز انگشتر

۱۴٫۱   ۳

۱۴٫۵   ۳½

۱۴٫۹   ۴

۱۵٫۳   ۴½

۱۵٫۷   ۵

۱۶٫۱   ۵½

۱۶٫۵   ۶

۱۶٫۹   ۶½

۱۷٫۳   ۷

۱۷٫۷   ۷½

۱۸٫۱   ۸

۱۸٫۵   ۸½

۱۹٫۰   ۹

۱۹٫۴   ۹½

۱۹٫۸   ۱۰

۲۰٫۲   ۱۰½

۲۰٫۶   ۱۱

۲۱٫۰   ۱۱½

۲۱٫۴   ۱۲

۲۱٫۸   ۱۲½

۲۲٫۲   ۱۳

۲۲٫۶   ۱۳½

 روش سوم : از نوارهای پلاستیکی مخصوص استفاده کنید !

 در طراحی جواهرات نوارهای مخصوصی برای اندازه گیری سایز انگشتر وجود دارد که اغلب در جواهر فروشی ها به فروش می رسند. بر روی این نوارهای مخصوص پلاستیکی درجه های مختلفی وجود دارد که سایز دقیق انگشت شما را نمایش می دهند فقط کافی است انگشت خود را درون نوار پلاستیکی قرار دهید و نوار را بکشیدو مکانیزم این نوارها مانند تسمه است و هر مقدار که بخواهید می توانید آن را تنگ یا گشاد کنید. نکته بسیار مهمی که در خصوص استفاده از این روش وجود دارد این است که به هیج عنوان نباید نوار را خیلی سفت کنید. همچنین شل بودن نوار نیز موجب می شود تا سایز دقیق انگشتر شما مشخص نشود. پس بهترین حالت , حالتی است که انگشت شما درون نوار پلاستیکی راحت باشد.

تعیین سایز انگشتر

بهترین انگشت برای انگشتر 

محدودیتی در استفاده از انگشت برای انگشتر وجود ندارد بلکه برخی از باور و اعتقادات موجب می شود تا برای مناسبت های خاص مانند نامزدی و ازدواج از انگشت خاصی استفاده شود. به طور مثال در کشور ایران انگشتر ازدواج را در دست چپ و انگشت سوم قرار می دهند در صورتی که این رسم در کشورهای اروپایی متفاوت است و آن ها بدین منظور از دست راست استفاده می کنند.

اگر انگشت های کوچک و ظریفی دارید از انگشترهای بزرگ استفاده کنید تا به اندازه کافی جلب توجه کند. در مقابل اگر دارای انگشت های بزرگ و چاق هستید از انگشترهای ظریف استفاده کنید تا دستان شما را ظریف تر نشان دهند.

به طور معمول حلقه های کوچک و ظریف برای انگشت میانی مناسب هستند زیرا انگشت میانی جزو پرکاربردترین انگشت ها محسوب می شود و در کارهای روزمره بیشتری کمک را به شما می کند. به همین دلیل اگر از انگشترهای بزرگ برای این انگشت استفاده کنید قطعا در کارهای روزمره شما اختلال به وجود خواهد آمد.

در برخی از فرهنگ ها افراد ثروتمند از انگشترهای بزرگ و پر زرق و برق در انگشت اشاره استفاده می کنند. اگر شما هم تمایل دارید تا ثروت خود را به رخ اطرافیان بکشید می توانید از انگشت اشاره خود برای استفاده از انگشترهای بزرگ استفاده کنید.

 

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Buttonمشاوره رایگان 09304160209
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x