[vc_row][vc_column][vc_column_text]

بهترین کشور برای طراحی جواهر 

در این مطلب به بهترین کشور برای طراحی جواهر اشاره می کنیم. در حال حاضر می توان ایتالیا را به عنوان بهترین کشور برای طراحی جواهر در جهان برای کار کردن در این حوزه دانست. البته لازم به ذکر است که صنعت جواهر سازی در کشور ما نیز در حال توسعه است و می توان از آن به عنوان بهترین کشور برای طراحی جواهر در مقایسه با کشورهای همسایه دانست. تا انتهای این مقاله با آکادمی کانسپت همراه باشید تا شما را با شرایط پذیرش در کشور ایتالیا اشنا کنیم.

 

 کشور های پیشرو در طراحی جواهر 

بهترین کشور برای طراحی جواهر در جهان کدام است ؟ واقعیت این است که از دیرباز کشوری مانند ایتالیا در صنعت مد و زیبایی از جمله جواهر سازی پیشتاز بوده است. در سال های اخیر در کشور ما نیز رشته های دانشگاهی در این خصوص ایجاد شده اند که بسیاری از افراد را به سمت دیدن آموزش طراحی طلا و جواهر در این رشته و شروع به کار در صنعت جواهر سازی ترغیب می کند. بهترین کشور برای طراحی جواهرات که در حال حاضر ایتالیاست از بهترین نرم افزارهای طراحی استفاده می کند. در مطلب پیشین به ۵ مورد از بهترین نرم افزارها برای طراحی طلا و جواهر اشاره کردیم که برای آشنایی بیشتر با آن ها می توانید این مطلب را مطالعه کنید.

واقعیت این است که رشته طراحی طلا و جواهر دارای بازار کار بسیار مناسبی است که دانشجویان و هنرجویانمی توانند بعد از فارغ التحصیلی به سرعت جذب بازار کار شوند و کسب درآمد کنند. رشته طراحی طلا و جواهر را بهترین کشور برای طراحی جواهرمی توان به عنوان یکی از بهترین مشاغل در کشورهایی مانند ایتالیا و ایران دانست. کشور عزیز ما پتانسیل زیادی برای پیشرفت در این حوزه دارد زیرا این رشته در ایران از قدمت کمتری برخوردار است و راه درازی برای توسعه در پیش روی شما قرار می دهد.در حال حاضر در ایران مراکز آموزشی بسیاری تاسیس شده تا در این راستا پیشرفت کنیم اما به دلیل به روز بودن این رشته در هر زمان و تنوع بالا در سلیقه علاقه مندان جواهرات، به هر مرکز آموزشی نمی توان اعتماد کرد. آموزشگاه طراحی طلا و جواهر کانسپت با بهره گیری از جدیدترین متدها و نرم افزارهای موجود در صنعت جواهر سازی می تواند شما را در رسیدن به رویاهایتان در طراحی جواهرات کمک کند.

طراحی طلا و جواهر در کشور ایتالیا

در سال های گذشته که طراحی طلا و جواهر مانند امروز گسترش پیدا نکرده بود تنها معیاری که بر اساس آن ارزش جواهرات را تشخیص می دادند سنگ های قیمتی و نوع فلزی بود که در آن بکار می رفت. اما با گذشت زمان و ورود تکنولوژی به زندگی بشر بسیاری از صنایع دستخوش تغییرات شدند. یکی از صنایعی که با ورود تکنولوژی دچار تحولات عظیمی شد رشته طراحی طلا و جواهر است. تکنولوژی و پیشرفت آن موجب خلق نرم افزارهای تخصصی در این صنعت شدند که باعث شد تا طراحان بتوانند از خلاقیت خود در طراحی استفاده کنند و زمان بیشتری بر روی آن بگذارند. توجه به جزییات و ریزه کاری ها موجب بالا رفتن ارزش جواهر می شود. افرادی که دارای خلاقیت هستند در طراحی جواهرات موفق تر ظاهر می شوند. زیرا خلاقیت و هنر پایان ناپذیر است و هیچ گاه به اتمام نمی رسد.

افرادی که قصد دارند به طور حرفه ای و تخصصی در این رشته تحصیل کنند اغلب کشور ایتالیا را ترجیح می دهند. در کشور ایتالیا رشته طراحی طلا و جواهر با پیشرفته ترین امکانات و در تمام مقاطع تحصیلی تدریس می شود. به جرات می توان کشور ایتالیا را یکی از بهترین ها در سطح جهان نامید و آن را مهد طراحی جهان دانست. علاوه بر ایتالیا کشورهایی مانند فرانسه و آلمان نیز در این صنعت پیشرو هستند و دانشجویان را آماده به کار با گران ترین فلزات دنیا و مرغوب ترین مواد می کنند.

بهترین کشور برای طراحی جواهر

 

 

آموزش رشته طراحی طلا و جواهر در کشور ایتالیا

همان طور که اشاره کردیم بهترین کشور برای طراحی جواهر در جهان کشور ایتالیاست. در این کشور طراحی طلا و جواهرات به حرفه ای ترین شکل ممکن انجام می پذیرد. اولین مرحله از آموزش سنگ شناسی و فلز شناسی است. دانشجویان به طور کامل و جامع با انواع سنگ ها و خواص آن آشنا می شوند. سپس به سراغ فراگیری انواع مختلف فلزات گرانبها، خواص، تفاوت ها، ویژگی ها و … می روند. بعد از یادگیری این مرحله با آموزش بکارگیری آن ها و نحوه برش آشنا می شوند.

در کشور ایتالیا که بهترین کشور در زمینه طراحی زیورالات در جهان تلقی می شود انواع ابزار، مواد گرانبها و آموزش های سه بعدی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد . این رشته هم به صورت آکادمیک و هم به صورت دوره های آزاد وجود دارد که مهم ترین دروس آن مدل سازی رایانه ای، خلاقیت و ایده پردازی، طراحی سه بعدی، گوهر تراشی و … است. تمام این آموزش ها به صورت عملی است.

شرایط تحصیل در کشور ایتالیا 

تحصیل در بهترین کشور طراحی طلا  و جواهرات، ایتالیا  به صورت آکادمیک و آزاد برگزار می شود. در دوره های آکادمیک یا دانشگاهی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس می توان در این رشته تحصیل کرد. زمان تحصیل در مقطع لیسانس ۴ سال و در مقطع فوق لیسانس ۲ سال است. به طور معمول آموزش ها به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی ارائه می شوند.

اگر قصد دارید در دوره های آزاد شرکت کنید می توانید به مدت ۲ تا ۶ ماه با ثبت نام در موسسات آموزشی مربوطه آموزش را شروع کنید. دوره های آزاد به صورت فشرده و مختصر هستند که تمام فنون و فوت و فن های طراحی طلا و جواهر را ارائه می دهند.

 طراحی جواهرات به صورت حرفه ای

 

بهترین کشور برای طراحی جواهر

وارد شدن به صنعت طراحی زیورالات نیاز به خلاقیت و ایده های متنوع دارد  تا بتوان در این بازار موفق شد. طراحی طلا و جواهر از دیر باز مورد توجه بسیاری از افراد بود و به همین علت شاهد پیشرفت روزافزون صنعت طراحی طلا و جواهرات در دنیا هستیم.در طراحی جواهرات علاوه بر علاقه مند بودن باید مهارت های مورد نیاز ان را هم کسب کنید. برای اینکه بتوانید حرفه ای در این صنعت باشید می توانید به سراغ موزه ها،استفاده از مجلات مد و جواهر،کمک گرفتن از ایده های دیگران و…..بروید.

فرصت های شغلی در رشته طراحی جواهرات 

افرادی که به طور حرفه ای در رشته طراحی طلا و جواهر تحصیل می کنند و یا از طریق دوره های آزاد آن را فرا می گیرند می توانند با راه اندازی کارگاهی کوچک و یا استخدام در شرکت های مربوطه وارد بازار کار شوند. کار در این حوزه نیازمند چند مهارت است که می توان به خلاقیت و هنرمندی اشاره کرد. همچنین آشنایی با نیاز روز جامعه و شناخت سلیقه آن ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. افرادی که از خلاقیت کافی برخوردار نیستند نمی توانند هنر لازم و کافی را در هنگام طراحی به کار بگیرند و نتیجه کار آن ها مطلوب نخواهد بود.

سلیقه افراد روز به روز در حال تغییر و همگام شدن با نیازهای جهانی است. اغلب کشورها از طراحی های منحصر به فرد و تخصصی کشورهای ایتالیا و فرانسه بهره می برند. به همین دلیل باید خود را بروز نگه دارید. استفاده از فنون طراحی به علاوه هنرمندی موجب خلق آثاری ماندگار و جذاب خواهد شد.

بهترین کشور برای طراحی جواهر

 

 

پذیرش دانشجو در ایتالیا  

برای پذیرفته شدن در دانشگاه ایتالیا به قصد تحصیل در رشته طراحی طلا و جواهر باید دارای چند شرط مهم باشید. اولا اینکه شما باید از سلامت بینایی برخوردار باشید. افرادی که دچار ضعف بینایی شدید هستند و یا کور رنگی دارند نه تنها نمی توانند در دانشگاه های ایتالیا پذیرش بگیرند بلکه گزینه مناسبی برای ورود به این حرفه نیز محسوب نمی شوند. زیرا شناخت و بکارگیری صحیح رنگ ها یکی از ارکان مهم در طراحی و ساخت جواهرات است. دوما اینکه شما باید از سلامت جسمی و روانی برخوردار باشید تا دانشگاه ایتالیا بعد از بررسی مدارک ترجمه شده شما اقدام به بررسی و در نهایت پذیرش کند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Call Now Buttonمشاوره رایگان 09021445150